Turystyka wodna w Gródku nad Dunajcem

Atrakcje, sport i rekreacja, turystyka wodna, miejsca do kąpieli wodnych oraz plaże  w taki sposób możemy opisać miejscowość Gródek nad Dunajcem. Jeżeli wybieracie się w ten region polski mamy dla was kilka ciekawych atrakcji.

  • Wędkarstwo w Gródku nad Dunajcem

Jezioro Rożnowskie jest jednym z najczęściej odwiedzanych łowisk przez wędkarzy  w Polsce. Urozmaicona linia brzegowa mająca blisko 16 km długości sprawia, że miejsc do wędkowania jest wystarczająco dużo. Te z najbardziej korzystnymi warunkami do połowu to półwysep „Patelnia” (w Znamirowicach) oraz teren okolicach wsi Sienna. Najlepszą porą jest lato, gdyż wtedy stan wody jest zazwyczaj dużo niższy niż o innej porze roku. Występowanie zróżnicowanych gatunków ryb jest kolejnym atutem tego miejsca, pod kątem wyboru go na łowisko. Możemy znaleźć tu: leszcze, płocie, okonie, szczupaki, bolenie, sumy, węgorze, karpie, liny. Najliczniej występującymi gatunkami w jeziorze są sandacz i leszcz. Można złowić tu duże okazy o wadze od 8 do 12 kg. Należy jednak pamiętać, żeby posiadać przy sobie aktualną kartę wędkarską oraz zezwolenie Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Nowym Sączu na połów.

  • Żeglarstwo w Gródku nad Dunajcem + wypożyczalnie sprzętu wodnego i przystań motorowodna

Lubisz żeglować, ale nie masz patentu? Nic nie szkodzi, możesz skorzystać tu z pomocy wykwalifikowanego sternika, który zabierze Ciebie i Twoją rodzinę w niezapomniany rejs po Jeziorze Rożnowskim. Do wyboru jest jacht lub motorówka. Jeśli jesteś właścicielem własnej żaglówki, znajdziesz tu mnóstwo miejsc do zacumowania. Najczęściej wybierane przystanie przez turystów to te umiejscowione w Gródku, Rożnowie, Bartkowej, Znamirowicach.

Nie masz własnego sprzętu? Nic nie szkodzi. Możesz skorzystać tu z bogato wyposażonych wypożyczalni sprzętu wodnego, których na jeziorze Rożnowskim jest kilka, m.in. „Fedko Koszarka” oraz „Barbara” w Gródku nad Dunajem. Oferują one wypożyczenie sprzętu wodnego (Rowery wodne, kajaki, łódki, łodzie) oraz udział w różnego rodzaju kursach  ( motorowodnych, sternika jachtowego i motorowodnego). W pobliżu znajduje się plaża, kąpielisko oraz liczne bary, w których można zjeść smaczny obiad czy wypić aromatyczną kawę nad brzegiem jeziora. W sezonie letnim organizowane są tu imprezy plenerowe w tym regaty.

  • Kąpieliska i plaże w Gródku nad Dunajcem

Dla miłośników kąpieli i plażowania, relaks nad jeziorem Rożnowskim jest doskonałym wyborem. Zostało tu zagospodarowanych kilkanaście strzeżonych przez ratowników wodnych kąpielisk. Do dyspozycji plażowiczów są tu również pobliskie bary i restauracje, w których możemy zjeść pyszną smażoną rybę nie oddalając się zbytnio od plaży. Czystość wody jest regularnie monitorowana wiec bez obaw możemy zażywać wodnych kąpieli.

  •  Rejsy statkiem po Jeziorze Rożnowskim

Na jeziorze Rożnowskim jest wiele wspaniałych miejsc, które są niedostępne i niewidoczne  z brzegu, nie prowadzą do nich żadne drogi. Aby się do nich dostać warto w tym celu skorzystać z oferty rejsu statkiem. W nieznane rejony jeziora Rożnowskiego możemy dostać się np.

– statkiem „Alka”, który kursuje po Jeziorze Rożnowskim w miesiącach od maja do września, rejs oferowany przez Dom Wczasowy Stalownik. Rozpoczyna się w Bartkowej a celem podróży jest Rożnów, w którym z zapory wodnej można podziwiać jezioro w całej okazałości.

– statkiem „Jaskółka”, kursującym w sezonie letnim, od rana do późnych godzin wieczornych. Wypływa on z Gródka nad Dunajcem, a trasa wycieczkowa prowadzi nad zaporę wodną
w Rożnowie, gdzie robi on 30 minutową przerwę. Cały rejs trwa około 2 godzin a statek wraca z powrotem do Gródka.

  • Spływ kajakowy po Jeziorze Rożnowskim

Turystom szukającym aktywnego wypoczynku warto polecić spływ kajakowy po Jeziorze Rożnowskim, oferowany przez „Przystań Bartkową”, w miejscowości Bartkowa – Posadowa (w gminie Gródek nad Dunajcem). To doskonały sposób na integracje w gronie godziny, przyjaciół czy współpracowników z firmy (wyjazdy integracyjne). Oferta kierowana jest do grup zorganizowanych. Do wyboru są dwie trasy: Bartkowa – Rożnów oraz Nowy Sącz – Bartkowa. Po wspólnej wyprawie kajakami, na terenie ośrodka, istnieje możliwość organizacji ogniska bądź grilla bezpośrednio nad wodą. Spływy organizowane są codziennie od maja do września, ceny ustalane są indywidualnie, w zależności od ilości uczestników. Wymagana jest również wcześniejsza rezerwacja, gdyż chętnych na tego typu rodzaj rozrywki każdego roku przybywa.

  W okolicznych Czchowie tutejsze Kąpielisko „Chorwacja” również oferuje spływy kajakowe oraz tzw. rafting, spływ pontonem. To świetna okazja, aby przeżyć niesamowitą przygodę wśród malowniczych zakątków dzikiej przyrody jeziora Rożnowskiego. Do wyboru są tu trzy trasy: Jurków – Zakliczyn (10 km), Jurków – Wojnicz (20 km), Jurków – Tarnów (dystans 32 km).

Share:
Related Post

Dodaj komentarz